הישוב ג'סר א-זרקא جِسْر الزَّرْقَاء  ממוקם על חוף הים התיכון סמוך לקיסריה. בישוב מתגוררים כ- 14,000 תושבים, 80% מהם חיים מתחת לקו העוני. למרות מיקומו הייחודי בצמוד לחוף ים מרהיב והעובדה כי הוא שוכן בלב מדינת סטארט-אפ (startup nation) הפוטנציאל הקיים בג'סר לא בא לידי מימוש ועל כן קורא לפעולה שתתמקד בשיתוף הקהילה בפיתוח כלים טכנולוגיים לקידום הישוב ותושביו.

החממה החברתית בטכניון, הפועלת לקידום קשרי גומלין בין האקדמיה לקהילות שונות, מעוניינת לשתף פעולה עם תושבי ג'סר ובעלי עניין נוספים במטרה לחזק את הקהילה באמצעים טכנולוגיים.

הקורס טכנולוגיה עם הקהילה יפתח בסמסטר חורף תשע"ח (אוקטובר 2017) והוא מיועד לסטודנטים מכל הפקולטות בטכניון.

הקורס מתמקד בעבודת שטח מקצועית hands-on המתבצעת בשיתוף תושבים בג'סר א-זרקא. במהלך הקורס יפתחו הסטודנטים, אשר יעבדו בצוותים בין תחומיים, מספר פרויקטים ממוקדים אשר אותרו וזוהו מבעוד מועד, בשיתוף תושבים ובעלי עניין בג'סר א-זרקא.

מטרת הפרויקטים היא להביא לכפר טכנולוגיות שיאפשרו לישוב ולתושביו להתפתח ולממש את הפוטנציאל הכלכלי/ אנושי/ תיירותי של המקום.

הקורס ינתן בימי חמישי בשעה 14:30, מפגשי כיתה יתקיימו אחת לשבועיים או בהתאם לצורך במקביל למפגשים עם התושבים בשטח.

הקורס הוא חלק ממחקר הנערך בשיתוף אוניברסיטת קורנל בניו יורק (קורנל-טק) ובמהלכו תתקיים בדצמבר 2017 סדנה משותפת לחוקרים מהטכניון ומקורנל עם תושבים מג'סר.

סטודנטים מהטכניון המעוניינים להירשם לקורס מתבקשים לשלוח בטופס מטה פסקה קצרה (תחת השדה "סיבת הפניה") המסבירה את המוטיבציה לקחת חלק בפרויקט ולציין פקולטה, וכן נסיון ורקע רלוונטי. צוות הפרויקט יצור איתכם קשר בהקדם.

ההרשמה לקורס תתבצע באופן ידני. מס' הקורס 207440 במערכת הטכניונית (נקרא בעבר תכנון עם הקהילה).

שיעור ראשון יתקיים ביום חמישי 26 באוקטובר 2017 בשעה 14:30 בבניין סגו, חדר 500.

צוות פרויקט ג'סר

לקריאה נוספת

מעוניינ/ת להצטרף לקורס טכנולוגיה עם הקהילה