סטודיו 1:1 - קמפוס מגדל אור - טכניון - החממה החברתית סטודיו 1:1 - קמפוס מגדל אור - טכניון - החממה החברתית

קורס סטודיו דזיין בילד Design Build 1:1 | ד"ר דן פרייס ואדר' מיכל בלייכר | הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים

מגדל אור הוא מרכז רב שירותי, בפריסה ארצית, העוסק מזה למעלה משישים שנה בקידום תפקודי, תעסוקתי, חברתי ורגשי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון מתוך הכוונה לאפשר לכל אדם לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בו.

החזון של מרכז "מגדל אור" הוא שכל אדם עם עיוורון או לקות ראייה יוכל לממש את היכולות שלו במלואן. וכן, גם אדם עם עיוורון יכול לרכב על אופניים!

הרכיבה על אופני טנדם היא חוויה ייחודית עבור אנשים עם עיוורון או לקות ראייה. היא מאפשרת להם לצאת אל המרחב, לפתח את העצמאות שלהם, ליהנות מתחושת השייכות לקבוצה, ולעסוק בספורט בצורה בטיחותית (עם אדם רואה המהווה “רשת בטחון”). החברים והחברות בקבוצה יוצאים לרכיבה משותפת על אופני טנדם (אופניים זוגיים), כאשר בחלק הקדמי של האופניים מנווט מתנדב עם ראייה, ובחלק האחורי – רוכב עם עיוורון או לקות ראייה.
סטודיו דזיין בילד Design Build 1:1 של הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון עוסק בשיתוף הסטודנטים עם הקהילה בתכנון ובנייה של חלל לצרכיהם.

בקורס 2020-2021 סטודיו דזיין בילד Design Build 1:1, הסטודנטים והסטודנטיות התגייסו במטרה לעזור בתכנון מרחב עבור אופני הטנדם בקמפוס מגדל אור בקריית חיים, חיפה.
לאחר מפגש היכרות ושני מפגשי אונליין עם הציבור להכרת העולם של אנשים עם לקות ראייה ועיוורון, יצא התכנון לביצוע בעזרת הסטודנטים, מתנדבים, הקהילה המקומית ובשיתוף עמותת מגדל אור ובעלי עניין נוספים מהקהילה העסקית.

התכנון כולל הקמת מרחב לקיום הפעילות, ההדרכה ובנוסף, ביתן המאפשר אזור כינוס לתושבים, לקבוצות המורכבות ממתנדבים ומאנשים עם העיוורון או לקות הראייה.

  • ארכיטקטורה ובינוי ערים
  • ד"ר דן פרייס ואדר' מיכל בלייכר
  • Design-Build
  • תשפ"א