• מעבדה עירונית
  • תשע"ח
  • ג'סר א זרקא, Israel

הישוב ג'סר א-זרקא جِسْر الزَّرْقَاء  ממוקם על חוף הים התיכון סמוך לקיסריה. בישוב מתגוררים כ- 14,000 תושבים, 80% מהם חיים מתחת לקו העוני. למרות מיקומו הייחודי בצמוד לחוף ים מרהיב והעובדה כי הוא שוכן בלב מדינת סטארט-אפ (startup nation) הפוטנציאל הקיים בג'סר לא בא לידי מימוש ועל כן קורא לפעולה שתתמקד בשיתוף הקהילה בפיתוח כלים טכנולוגיים לקידום הישוב ותושביו.

החממה החברתית בטכניון, הפועלת לקידום קשרי גומלין בין האקדמיה לקהילות שונות, מקיימת קשר זה מספר שנים עם תושבי ג'סר ובעלי עניין נוספים במטרה לחזק את הקהילה באמצעים טכנולוגיים ואחרים.

איך ניתן להצטרף לפעילות?

קורסים אקדמיים בשנת תשע"ט (שנת הלימודים הקרובה):

שם הקורס ומספרו תיאור
טכנולוגיה עם הקהילה (מס' 207440) יפתח בסמסטר חורף תשע"ט בפעם השניה. הקורס מתמקד בעבודת שטח מקצועית hands-on בשיתוף תושבים בג'סר א-זרקא. במהלך הקורס נפתח פרויקטים ממוקדים בשיתוף תושבים ובעלי עניין, במטרה להביא לכפר טכנולוגיות שיאפשרו לישוב ולתושביו להתפתח ולממש את הפוטנציאל הכלכלי, האנושי והתיירותי של המקום. הקורס פתוח לסטודנטים מכל הפקולטות בטכניון, ומתקיים בשיתוף פעולה עם קורנל-טק. במסגרת זו תגיע לארץ פרופ' ניקולה דל, המתמחה ב- HCI4D* והמשמשת יועצת מיוחדת לקורס.
מבוא לתכנון סביבתי (מס' 207090) יפתח בסמסטר חורף תשע"ט בהנחיית ד"ר יעל טף-סקר בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים.

פרויקטים ומחקר:

החממה החברתית מציעה ליווי ותמיכה לסטודנטים המעוניינים לעבוד על פרויקט אישי או מחקר הקשור לג'סר א-זרקא, וכן מסייעת לגורמים בקהילה המעוניינים להציע פרויקטים כאלה. למידע נוסף פנו אלינו.

 

פעילות שהתקיימה בג'סר א-זרקא בשנים קודמות:

לקריאה נוספת: