האקתון הטכניון V הקורונה - הזוכים - טכניון - החממה החברתית האקתון הטכניון V הקורונה - הזוכים - טכניון - החממה החברתית

בחודש אפריל פצחנו – אס"ט, מרכז היזמות והחממה החברתית, בהאקתון בנושא התמודדות עם אתגרי משבר הקורונה. לצורך ליווי הצוותים, גוייסו מומחים מתחום הבריאות ובריאות הנפש, משרד הרווחה והבטחון וכמובן – ממגוון פקולטות הטכניון.
לשיפוט הסופי הוגשו 27 מיזמים, שהתייחסו לאתגרים השונים: תקשורת בזמן בידוד חברתי, ציוד רפואי, מיגון, פלטפורמות לתקשורת בין צוותים רפואיים למשפחות חולים ולתרבות הפנאי.

הזוכים בהאקתון:
במקום הראשון: MOONA – ננו סיבים למסנני N95
במקום השני: VolNet – רשת חברתית למתנדבים
כל אחד מהם יזכה במענק פיתוח על סך 7,000 ש"ח, מהחממה החברתית
במקום השלישי: SHIC – ממשק תקשורת בין צוותים רפואיים למשפחות

שלושת המקומות הראשונים נכנסים לתכנית הביזטק בטכניון לביסוס, פיתוח ומציאת משקיעים.

 

אחד היתרונות בפלטפורמת ה VOLNET – A Volunteering Network
הוא באפשרויות החיבור בין הרבה מאוד ארגונים וגופים לבין הרבה מאוד אנשים פרטיים, היושבים בבית ומוכנים לתרום כישורים, יכולות או לתת כתף בזמן שגרה או משבר.
למשל, אדם המעוניין להושיט יד ולהתנדב בעמותה כלשהי בתחום ספציפי, יוכל במספר מצומצם של לחיצות כפתור להגיע לגוף או עמותה שעונים על צרכיו מתוך מגוון גופים רלוונטיים שיוצעו לו על-ידי המערכת, ובכך ליצור קו תקשורת מהיר ופשוט בין הצדדים. באופן דומה, משפחה תוכל לבקש עזרה חד פעמית במגוון רחב של בעיות/אתגרים כגון לימודים או סיוע בהתניידות והמערכת תתאים לו פתרון מאנשים המציעים עזרה בהתאמה.
יתרון נוסף בפלטפורמה הוא שהיא נבנית כעת ועוד תעבור שינויים ושיפורים: המערכת פותחה (קונספטואלית) על-ידי הסטודנטים טל אמיר ותומר לוי, סטודנטים בטכניון, במסגרת תחרות ההאקתון בזמן משבר הקורונה, וכעת בפיתוח בביזטק בטכניון. בהצלחה!

 

הצוות הרפואי שפנה אלינו היה מדויק מאוד: התקשורת עם בני המשפחה של חולי הקורונה מאוד מורכבת – לעיתים חולפים מספר ימים ואין שינוי במצב. המשפחה המודאגת, ובצדק, מתקשרת מספר פעמים ביום. בשלב מסוים מונו אנשי צוות רק למענה לטלפונים מהמשפחה.
הצוות של שקד הר, רן סספורטס ושיר ארז, הרים את הכפפה, ובמסגרת ההאקתון יזמו את: SHIC – Sharing is Caring
ממשק תקשורת בין צוותי רפואה למשפחות של חולים.
איך זה יעבוד? כמה כח אדם יחסך ואיך מתגברים על הצורך בשיחה? הפיתוח אמנם רק בחיתולים, אבל הרעיון הדליק את צוות השופטים שלנו, שהעניק לצוות את המקום השלישי בהאקתון.
בהצלחה בפיתוח!
arالعربية