• מדעי המחשב
  • פרופ' אורית חזן, גדי הר-שי, רותם בנט
  • כישורים רכים לסטודנטים למדעי המחשב
  • תשע"ח

במסגרת הקורס כישורים רכים התקיים האקתון בשיתוף החממה החברתית. ההאקתון עסק בפיתוח פתרונות טכנולוגיים לבעיות חברתיות עימם מתמודדים אנשים בעלי מוגבלויות, לקויות למידה והפרעות קשב. האתגרים הוצגו על ידי מומחים מהטכניון ומחוצה לו, ביניהם: ד"ר מיכל ווילף, עמותת אלווין; ד"ר יואב מדן, Haifa 3d; פרופ"מ ציפי הורוביץ קראוס, המרכז לדימות מוחי בפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון; אוראן רוזנברג, מאסטרנטית בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון.

הסטודנטים התבקשו להעלות רעיונות שיכולים לתת מענה לאתגרים שהוצגו בפניהם ולפתח פרויקט חדשני, בעל פוטנציאל ישומי רחב ואימפקט גדל אקספוננצילית.

הפרויקטים שפותחו במסגרת האירוע:

  1. מתי? מנגיש תאריכים יצירתי // אפליקציה המסייעת לבעלי מוגבלות שכלית בניהול זמן וסדר יום// אלכס וויטחוביץ', נביל טועמה, עופרי כהנא, הדס סולימן ומאיר פדידה
  2. Navibility – Navigate with Accessibility // אפליקציה המאפשרת לבעלי מוגבלות לנווט בקלות// דור ברטוב, טל גלבר, דודי אלבו, רועי אשכנזי ואופיר אלכסי
  3. Easy Shopping // אפליקציה המסייעת לבעלי מוגבלות שכלית בניהול קניות// תומר קיי, לירן פרחי, דניאל אוחיון ועידן ידגר
  4. 1,2,3 Go! // סימולטור המאפשר לימוד מסלולי הליכה של בעלי מוגבלות ואימון בהתגברות על מכשולי דרך// יפעת שחף, רינה ברלין, שירה לוי, יפעת לוי אמר ויאנה צ'רקס
  5. GyroMotors// אפליקציית משחק לשיפור מיומנויות מוטוריות// לינוי בוכניק, יניב בחכמה, אלעד יעקבי, ברני פינקנזון-הוארד ואור פילוסוף
  6. EyeRoll// חיישן תנועת עיניים לביש המאפשר לבצע פעולות באמצעות תנועות עיניים// יגאל ברנר, אלינור פלר, נתן ילין, שני בונפד וליר אלזרע
  7. WalkMe// אפליקציה להקלטת הוראות הגעה מוכוונים אישית לבעלי מוגבלות שכלית// מיכאל תורג'מן, בני לודמן, נדב לוינטוב ואלינה לויתן
  8. Spectroom// שירותי הנגשת ידיעות חדשותיות לבעלי מוגבלות שכלית על ידי מתנדבים// שרון פיקובסקי, אדיר אבסקר, גיא ולדמן ונמרוד קלימנד
  9. Beatest// סיוע להפחתת חרדות בחינה על ידי ניטור דופק // יאיר פלג, אלעד יונדלר, יותם שרוני ונג'יב נבואני
  10. GrowStronger// אפליקציה לסיוע לתלמידים עם הפרעות קשב על ידי מעקב התנהגות בבית הספר// אלינה פילימונוב, חן קרניאל, איתי גז וזיו אבן-צור

תוצאות התחרות

  • במקום הראשון הכללי זכה הפרויקט eyeRoll
  • במקום הראשון בקטגוריית אימפקט זכה הפרויקט Navibility
  • במקום הראשון בקטגוריית מענה לצרכים זכה הפרויקט Matai
  • במקום הראשון בקטגוריית ביצוע והצגה זכה הפרויקט Go! 1,2,3
  • במקום הראשון בקטגוריית חדשנות זכה הפרויקט GyroMotors

צוות השיפוט: דנה שפר, יבגניה קרדיק, נמרוד פלג, אוראן רוזנברג שגיא דליות, יפעת פינטו-כהנא, אמיר נתן, ציפי הורוביץ-קראוס ורותי דונג